ویزای ویتنام

ویزای ویتنام برای سفر به این کشور الزامی است.

  • نویسنده : عرفان موسوی

  • تاریخ انتشار : 01 مرداد 1400

  • دسته بندی : ویزا‌

فهرست مطالب

آیا برای ورود به ویتنام نیاز به اخذ ویزا داریم و این ویزا چه ویژگی هایی داره؟

ویتنام در قسمت جنوب شرقی آسیا قرار گرفته. پایتخت این کشور هانومی نام داره. با وجود اینکه ویتنام سال ها در فقر و جنگ بوده اما بدلیل جاذبه های طبیعی فراوان و زیبایی که تو این کشور هستش متقاضیان گردشگری زیادی برای دیدن این کشور وجود داره. برای سفر به ویتنام مانند کشورهای دیگه ویزای این کشور الزامیه. ویتنام برای ورود مسافران به کشورش از انواع مختلف ویزا برخورداره که در ادامه این مطلب انواع ویزای این کشور، نحوه اخذ و مدارک مورد نیازاونا رو با هم مرور میکنیم. ویزای کشور ویتنام داخل پاسپورتمون ضمیمه میشه. بررسی اولیه مدارک برای صدور ویزا دو یا سه هفته طول میکشه به طور کلی ویزا ممکنه خیلی زود صادر بشه یا مدت بیشتری طول بکشه اما به طورمعمول پس از ۶ تا ۸ روز کاری تائید میشه. مدت زمان ویزای این کشور حداکثر ۱ ماهه هستش. در ضمن بهتره ۱ماه قبل از شروع سفر روند تکمیل مدارک و ارائه اونارو انجام بدیم. نکته جالب در رابطه با ویزای کشور ویتنام اینکه احتیاجی به ترجمه کردن مدارک نداریم و میتونیم مدارک را فارسی ارائه بدیم. ویزای کشور ویتنام به دو صورت کاغذی و فرودگاهی صادر میشه که مراحل درخواست این دو با هم متفاوته. برای ویزای کاغذی یا همون ویزای معمولی ویتنام لازمه مدارک درخواستیو به همراه تکمیل فرم درخواست خودمون شخصا یا به دست کارگزارمون به سفارت تحویل بدیم و منتظر جواب سفارت بمونیم در صورتی برای درخواست ویزای فرودگاهی کافیه مدارک مورد نظر به صورت اینترنتی به سفارت ارسال میشه که در این نوع درخواست جواب ویزای ما بعد ازتایید طریق ایمیل برامون ارسال میشه و به همراه فیش واریزی، بلیت و در موافق ضروری همراه مدارک به فرودگاه مراجعه میکنیم.

حواسمون باشه

متأسفانه کشور ویتنام برای شهروندان ایرانی ویزای فرودگاهی صادر نمیکنه.

ویزاهای ویتنام به چند دسته تقسیم میشن؟

ویزای توریستی ویتنام

ویزای تجاری و کاری ویتنام

چه مدارکی برای دریافت ویزای توریستی ویتنام نیاز داریم؟

ویزای توریستی ویتنام به دو صورت عادی و فوری صادر میشه.

مدارک عمومی

ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی

ارائه اصل و کپی فرم درخواستی ویزا

ارائه اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

ارائه دو قطعه عکس ۴*۳زمینه سفید جدید

ارائه رزرواسیون هتل و بلیت رفت برگشت ویتنام

مدارک مالی

پرینت گردش حساب سه ماه آخر سال

گواهی تمکن مالی به میزانی که سفارت ویتنام اعلام کرده وتاییده بانک

مدارک شغلی

گواهی اشتغال به کار

چه مدارکی برای دریافت ویزای تحصیلی ویتنام نیاز داریم؟

برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور به مدارک زیر نیاز داریم.

مدارک عمومی

ارائه مدارک عدم سوءپیشینه

ارائه اصل و کپی فرم درخواستی ویزا

ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

ارائه اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

ارائه دو قطعه عکس ۴*۳زمینه سفید جدید

ارائه مدارک و تاییده های آزمایشات پزشکی

مدارک مالی

ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا

ارائه پرینت سه ماه آخر متقاضی یا ضامنش

مدارک تحصیلی

نامه و مدارک تحصیلی

گزارش و برگه تایید از دانشگاه یا موسسه ای که در ویتنام قصد ادامه تحصیل دارید

حواسمون باشه

قبل از ورود به دانشگاه ویتنام لازمه با قوانین و عملکرد دانشگده مربوطه آشنا بشیم.

چه مدارکی برای دریافت ویزای تجاری و کاری ویتنام لازم داریم؟

مدارک عمومی

ارائه اصل و کپی فرم درخواستی ویزا

ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

ارائه ۳ قطعه عکس ۴*۳زمینه سفید جدید

ارائه اصل و کپی پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

مدارک مالی

ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا

ارائه پرینت ۶ ماهه حساب بانکی

ارائه تمکن مالی به میزانی که سفارت ویتنام اعلام کرده

مدارک شغلی

ارائه مدارک شغلی

ارائه دعوتنامه از شرکت مورد نظردرویتنام

ارائه مدارک مربوط به عقد قرارداد کاری و تجاری

حواسمون باشه

ویزای کاری ویتنام براساس تجربه و توانایی های متقاضی صادر میشه و در ضمن کسانی که ویزای کاری ویتنام رو داشته باشن در اصل اقامت این کشور رو هم نصیب خوشون میکنن.

سفارت ویتنام در تهران کجاست؟

آدرس: تهران، زعفرانیه ، خیابان اعجازی (آصف) ، نبش خیابان برزو ، پلاک ۵۴

تلفن: ۲۲۴۱۱۶۷۰-۰۲۱

آیا می خواین با هم اقدام کنیم؟

در این نوشته سعی کردیم تا تمامی مراحل اخذ ویزا رو با شما مرور کنیم.
اما همونطور که می دونین مسیر اخذ ویزا، مسیری پر پیچ و خم هستش و به همین دلیل نیاز داریم تا از تجربه کسانی که چندین بار این راه رو رفتن کمک بگیریم. چنانچه مایل بودین ما می تونیم مدارک رو بر اساس اونچه گفتیم و با رعایت تمام جزئیات جمع بندی کنیم، فرم های مربوطه رو براتون کامل کنیم و وقت سفارت رو براتون بگیریم.

هزینه بررسی پرونده جهت صدور ویزای توریستی ویتنام چه مقداره؟

همونطور که در این مطلب اشاره کردیم ویزای روسیه به چند صورت انجام میشه که بنا به درخواست و نیاز ما هزینه هاش متفاوته.

هزینه ویزای توریستی عادی ویتنام

هزینه ویزای یک ماهه توریستی عادی ویتنام ۱۴۵ دلار

هزینه ویزای یک ماهه توریستی فوری ویتنام ۱۶۰ دلار

-چه مدت زمانی برای صادر شدن ویزا ویتنام باید صبر کنیم؟

مدت زمانی که باید برای صدور ویزای کشور ویتنام صبر کنیم بنا به درخواستمون متفاوته.

مدت زمان اخذ ویزای توریستی فوری ۱۰ روز کاری

مدت زمان اخذ ویزای توریستی عادی ۱۴ روز کاری

از ویتنام چی میدونیم؟

ویتنام کشوریست با جمهوری سوسیالیستی که درجنوب شرقی آسیا قرار گرفته. کشورهای چین، لائوس و کامبوج در همسایگی ویتنام قرار دارن. بیشترین قسمت این کشور با جنگل و کوهستان پوشیده شده. حدود ۸۶ میلیون نفر با ۵۴ نژاد مختلف در ویتنام زندگی می کنن. این کشور بدلیل جاذبه های فراوان و متفاوتی که داره برای گردشگران با هر سلیقه ای مناسبه. ویتنام هم برای مسافرانی که قصد دارن سفری آروم داشته باشن و هم مسافرانی که سفری شلوغ و پرهیجان رو میپسندن شرایط لازم رو فراهم میکنه. در این مطلب چند جاذبه گردشگری مهم وزیبای ویتنام رو با هم مرور می کنیم. شهر قدیمی هوآ قدمتی ۲۰۰ ساله داره و بدست تاجران ژاپنی چینی ساخته شده، این شهر در مرکز ویتنام قرار داره. خلیج هالونگ یکی از زیباترین جاذبه های این کشوره که از جزایر کوچک و درختان سر به فلک کشیده تشکیل شده و همچنین این جزیره در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده. تونل کوچی که در زمان جنگ به صورت شبکه های زیرزمینی برای جا به جایی سربازانساخته شده. پارک ملی کت با در پایتخت ویتنام شهر هانوی قرار داره و دارای ۳۲ گونه مختلفی لز پستاندارانه که یکی از نایاب ترین اونا میمون سر طلایی هستش. دریاچه وست که در یکی از روستاهای هانوی قرار گرفته و دارای محیطی آروم با مکانی فوق العاده و مساحتی حدود ۵۰۰ هکتار دریاچه، بزرگترین دریاچه هانوی به حساب میاد. بازار بین تای بازار محلی هستش که به اندازه بازارهای دیگه ویتنام شهرت نداره ولی بازدید از این بازار تجربه اصیل تری از بازارگردی ویتنام داره. بان گیوک آبشار کوچیکیه که مرز بین چین و ویتنامه، بان گیوک بدلیل وجود صخره ها از هم جدا شده و به شکل دو آبشار دراومده. هوی آن یکی دریگه از مکان های این کشوره که درمیراث فرهنگی یونسکو ثبت شده، هوی آن یک از مکان تاریخی مهم ویتنام به حساب میاد که به تولید فانوس های ابریشمیش معروفه. غار سون دونگ بزرگ ترین و عمیق ترین غار جهانه، عمق این غار به اندازه ای هستش که میشه یک ساختمان چهل طبقه دورنش ساخت و در طول نه متری این غار یک جنگ با رودخانه ای زیبا قرار داره. هانوی، هوش مین و شهر تاریخی هوئه از شهر های مهم کشور ویتنام به حساب میان. ویتنام هم مانند تمامی کشورها فستیوال ها و جشن های مخصوص خودشه داره که د راین متن به تعدادی از اونا اشره می کنیم. فستیوال تت جشن بزرگ سال نو ویتنامی ها هستش که در اواخر ژانویه اوایل فوریه برگزار میشه.فستیوال هیو که ترکیبی از برنامه های هنری، موسیقی، تئاتر، سیرک و رقص داخل قلعه هیو هستش که هر دو سال یکبار انجام میشه. جشن روح های سرگردان که بعد از فستیوال تت برگزار میشه، دراین جشن غذاهای باقیمانده از سال نو رو برایارواح سرگردان و گمشده کنار میزارن. فستیوال آتیش باز دانانگ این فستیوال کنار رودخانه در دانانگ برگزار میشه و ترکیب تماشایی از آتیش بازی و موسیقیه که بوسیله تیم های چینیؤ آمریکایی، اروپایی و ویتنامی در هفته آخر ماه آوریل برگزار میشه. فستیوال عطر که در یکی از محل های هانویی برگزار میشه و برخلاف اسمش ربطی به عطر نداره، این فستیوال طی چند روز متوالی برگزار میشه که اولین روز با رقص اژدها شروع میشه و افراد مذهبی از مناطق مختلف ویتنام به ایم محله میان و مسیری رو با قایق های مخصوص طی می کنن تا به غار هونگ تیج برسن و نذورات خودشون رو اونجا بزارن.

به اشتراک بگذارید

اگر این مقاله برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *